Арсенал надигра Байерн на турнира в САЩ

Публикувано на четвъртък, 18 юли , 2019      215 Прегледа

• Футбол

Английският Арсенал победи с 2:1 германския шампион Байерн в първи мач от демонстративния турнир „Интернешънъл чемпиънс къп“, който се провежда на територията на САЩ.

В Карсън, щата Калифорния, двата отбора изиграха скучно първо полувреме, но през второто вдигнаха оборотите и логично тогава паднаха и трите гола в срещата.

В 49-ата минута младият бранител на Байерн Луис Познански си отбеляза автогол, опитвайки се да пресече центриране от десния фланг на атаката на Арсенал.

71-вата минута Байерн изравни чрез Роберт Левандовски, който засече с глава центриране на Серж Гнабри.

Две минути преди края на редовното време чудесна многоходова акция завърши с подаване на Тайрийс Джон-Джулс към Едуард Нкетиа, който от близка дистанция прониза за втори път мрежата на Свен Улрайх и оформи крайния резултат.