Арсенал победи Милан с 3:1 в Лондон

equalizer 614 Прегледа | Коментари

Арсенал победи Милан и в срещата-реванш от 1/8-финалите на Лига Европа. Битката на стадион „Емиратс“ завърши при резултат 3:1.

Точен за гостите беше Хакан Чалханоглу. Той откри резултата след страховит удар в 35-ата минута, който не остави никакви шансове на стража на домакините.

За „артилеристите“ се разписаха Джака и на два пъти Даниел Уелбек.

Той вкара дузпа през първото полувреме, която сериозно разбуни духовете и се превърна в тема на размисъл и разговори за всички водещи световни медии, насочени към спорта.

Във въпросната ситуация Родригес едва докосна именно Уелбек в пеналта, като нападателят се свлече на терена като посечен. Реферът Йонас Ериксон посочи бялата точка, а Уелбек изравни резултата.

Още по-неприятно за гостите бе това, че в следващата атака, след положението за дузпата, топката срещна ръката на Калъм Чембърс в наказателното поле на Арсенал, но този път шведският съдия си замълча. Повторенията показаха, че категорично футболистът на лондончани играе с ръка, променяйки траекторията на движение на кълбото.

Определено лондончани бяха фаворити да продължат напред в турнира, след като спечелиха визитата си на „Сан Сиро“, но също така нямаха нужда от подкрепата, която им бе оказана.

Уелбек предвождаше атаката на тима, тъй като Пиер-Емерик Обамеянг няма право да играе в надпреварата за английския тим.

Всичко за Милан приключи през вторите 45 минути, когато отборът инкасира нови две попадения във вратата си.

Източник : | Фотокредит :

Ако сте харесали тази статия, можете да се абонирате за страниците ни във Facebook, Twitter и Google, или да използвате нашия RSS feed канал, за да четете винаги най важните новини за Лондон, Великобритания и света.