Българските волейболистки записаха победа в последния си мач на световното

Публикувано на четвъртък, 11 октомври , 2018      158 Прегледа      Коментари Добави коментар

• Спорт

Женският национален отбор по волейбол завърши участието си на световното първенство с победа над Азербайджан с 3:0 (25:19, 25:20, 25:20).

Възпитаничките на Иван Петков постигнаха втори пореден успех и активът им на световното е четири победи и пет загуби, което им отреди шесто място в крайното класиране на група F.

Българките обаче не успяха да се класират напред и да попаднат сред осемте най-добри, основно заради големия брой загуби, който натрупаха още в първата групова фаза.

Въпреки това селекционерът Иван Петков определи представянето като достойно. Треньорът обясни, че именно класиране във втората фаза е била целта за отбора, която беше изпълнена.

Двубоят в залата в Осака се разви по идентичен начин във всеки един от трите гейма. Резултатът беше с точка или две разлика при първите две прекъсвания, след което българките успяваха да се откъснат в края на частите.

Този път волейболистките играха без напрежение за разлика от предходните си мачове срещу водещите отбори. Играта на блокада вървеше, а и грешките на българките бяха по-малко.

Най-резултатна в мача беше диагоналът Мирослава Паскова, която записа 13 точки.

Освен нея на ниво се представиха и двете централни блокировачки – Христина Русева с 12 и Нася Димитрова с 11 точки.

Категория Спорт | 2018/10/11 последна редакция в 11:00 AM
Източник : Дневник | Снимка : Google