„Барселона“ допълни финалната четворка за купата

equalizer 984 Прегледа | Коментари
Барселона

“Барселона“ отстрани градския съперник „Еспаньол“ и допълни полуфиналите за Купата на краля.

Тимът на Ернесто Валверде преодоля загубата с 0:1 в първия мач след успех с 2:0 в реванша на „Камп ноу“ и се присъедини към „Севиля“, „Валенсия“ и „Леганес“.

Луис Суарес и Лионел Меси дадоха спокойствие на „Барселона“ с голове в първите 25 минути.

Уругваецът откри резултата в деветата минута. Меси открадна топката в центъра, направи отличен пробив в половината на „Еспаньол“ и изведе на десния фланг Алейш Видал. Последва перфектно центриране пред вратарското поле за Суарес, който с атрактивен плонж прати топката в мрежата с глава.

В 25-ата минута Меси получи отлично извеждащо подаване от дълбочина. Аржентинецът първоначално загуби топката в опита си да излъже бранител, но след това успя да си върне и стреля от границата на наказателното поле. Ударът му рикошира и излъга вратаря Пау Лопес.

При този резултат едно попадение за „Еспаньол“ щеше да изхвърли „блаугранас“ от турнира заради гол на чужд терен. Лидерът в испанското първенство обаче не позволи на градския си съперник да стигне до реални възможности пред Яспер Силесен.

Бившият футболист на „Еспаньол“ показа спокойна игра, действаше уверено в центъра на терена и почти нямше грешни подавания. Десетина минути след появата си той създаде добро положение за Луис Суарес, но вратаря Лопес спаси удара на уругваеца, а след това отрази и добавка на Иван Ракитич.

Вторият най-скъп футболист в историята на футбола Филипе Коутиньо направи дебют за „Барселона“. Бразилецът, за когото бяха платени 142 млн. паунда, влезе като резерва в 68-ата минута на мястото на Андрес Иниеста.

Коутиньо излезе с №14, който досега се носеше от напускащия Хавиер Масчерано. Преди мача аржентинецът беше изпратен с почести от клуба и феновете. Той ще продължи кариерата си в Китай, след като изкара седем години и половина на „Камп ноу“.