Голдън Стейт победи Торонто и изравни резултата във финала

Публикувано на понеделник, 3 юни , 2019      234 Прегледа

• Баскетбол

Голдън Стейт Уориърс победи Торонто Раптърс със 109:104 във втория мач от финалния плейоф в Националната баскетболна асоциация.

Канадският тим имаше преднина от пет точки на голямата почивка, но гостите спечелиха третата четвърт с 34:21 и това се оказа решаващо в срещата.

Най-резултатен в мача стана крилото на домакините Кауай Ленърд с 34 точки и 14 борби.

За “воините” Дреймънд Грийн бе близо до трипъл-дабъл – 17 пункта, 10 борби и 9 асистенции, а дабъл-дабъл записа Демаркъс Казънс – 11 точки и 10 борби.

Кевин Дюрант пропусна и този мач заради травма. Клей Томпсън вкара 25 точки, но получи контузия в лявото подколянно сухожилие по време на борба със Серж Ибака.

Голдън Стейт изравни резултата в серията 1-1 и ще бъде домакин в мач №3.