Григор Димитров пречупи американец и взе първа победа от два месеца

Публикувано на сряда, 31 юли , 2019      124 Прегледа

• Тенис

Григор Димитров постигна първа победа от повече от два месеца, след като се класира за втория кръг на турнира от сериите АТП 250 в Лос Кабос, Мексико.

Българският тенисист се справи с американеца Стив Джонсън след 7:6 (4), 4:6, 7:6 (5).

Успехът е първи за бившия №3 в света от 29 май насам, когато той победи Марин Чилич на „Ролан Гарос“. След това последваха четири поредни загуби и отпадания в първи кръг на три поредни турнира.

Слабото представяне на българина на червени кортове и в сезона на трева, го свали до №57 в ранглистата.

Срещу Джонсън той показа добра игра въпреки леки колебания. Димитров беше стабилен на сервис, но имаше спадове в играта му, като освен това записа 12 двойни грешки, шест от които дойдоха още в първия сет.

Срещата продължи 2.29 часа, в които имаше много драматични моменти. В третия сет българинът пропусна мачбол, а след това в тайбрека от ситуация 5:3 точки върна съперника си в срещата.

Все пак Димитров показа по-здрави нерви и спечели.

Това беше първи мач между двамата от януари 2017 г. насам и общо седми на ниво АТП. Димитров записа пета победа над Джонсън и четвърта поредна. Последните успехи на Димитров над американеца дойдоха на твърди кортове.

Във втория кръг Димитров ще срещне втория поставен Гуидо Пея от Аржентина.

Дотук двамата са изиграли две срещи, като имат по един успех. Двубоят между двамата в Лос Кабос ще бъде в четвъртък рано сутринта.