Григор Димитров спечели турнира на шампионите в Лондон

equalizer 454 Прегледа | Коментари

Григор Димитров спечели финалния турнир на АТП в Лондон.

Българският №1 изигра поредния си страхотен двубой и победи белгиеца Давид Гофен с 7-5, 4-6, 6-3 след 2 часа и 30 минути игра.

Мачът беше равностоен и драматичен и по-добрата психика на хасковлията му донесе победата. Двамата използваха противоположни стилове на обичайните си.

Гофен игра предимно нападателно, а Димитров повече се защитаваше.

Белгиецът започна срещата много агресивно и проби веднага в първия гейм. Григор изглеждаше леко смутен и това си пролича още при първото разиграване. Но и белгиецът не беше много уверен и пробивът беше върнат.

Все пак в началните геймове на мача Давид беше много агресивен, уинърите му влизаха и до 4-2 за него диктуваше играта. Димитров показа, че се е развил много в психологическо отношение и с два силни гейма изравни и смути Гофен.