Българите в Лондон | Лондон Днес | Забелязано в Лондон

Колкото и да е трудно за вярване, Левски надгражда в кошмарното си представяне сезон след сезон.

Според статистически данни “сините” крачат уверено към най-слабата кампания в цялата си над 100-годишна история.

Загубата от Арда бе седмата за Левски през сезона в елита в 13 мача.

Отборът губи 53,8% от мачовете си. Победите са едва 4 – 30.76 процента. Ако продължават в същия “график”, “сините” ще финишират кампанията с 16 или 17 поражения.

Антирекордът на Левски откъм загуби е от сезон 2013/14. Тогава вековниците допускат 14 поражения, но в сезон от 40 кръга. В онази кампанията тимът падна в 36,8 процента от изиграните срещи, а накрая финишира на пето място. Само в още три случая Левски е финиширал сезона в елита с 10 или повече поражения. През сезон 2018/19 те са 10 в 36 срещи. През 2014/15 са 10 в 32, а през 1985/86 са отново 10, но в 30 двубоя.

Левски губи повече на “Герена”, отколкото като гост. У дома е с 4 поражения, а при визитите 3.

В 13 мача Левски е инкасирал 13 попадения – средно по 1 на мач. Тимът е най-пропусклив в края на първата част. В периода 31-45 минута “сините” са допуснали 6 попадения – общо 46,2% от всички в мрежата на отбора. В този отрязък се разписа и Арда на “Герена”.