Лудогорец и Левски завършиха наравно 2:2

equalizer 244 Прегледа | Коментари

Отборите на Лудогорец и Левски не се победиха в драматичен мач, игран в Разград.

Равенството 2:2 сякаш устройва и двата тима, които имаха пределно различна мотивация днес.

„Орлите“ подходиха сериозно към срещата, след което се отдадоха на заслужена радост по повод титла №7, докато съперникът им си тръгна за София с важна точка, която ще им помогне в борбата за баражното трето място.

Двубоят започна с ранен гол за момчетата на Димитър Димитров, които се разписаха чрез Кешеру от дузпа в 4-ата минута. Час по-късно, съперникът им съумя да изравни, след като Роман Прохазка превърна в гол чудесна асистенция на Обертан.

Екшънът в Разград обаче бе запазен за последните мигове от мача. Наглед очакваното 1:1 бе „развалено“ след безумен автогол на Аймен Белаид в 83-ата. Тунизиецът насочи с глава, неспасяемо във вратата си след опит да изчисти центриране на Шверчок. Късметът обаче се усмихна на „сините“, тъй като почти в следващата атака, точката бе подсигурена след хубаво попадение на Кабрал.

В следващия кръг селекцията на Делио Роси има голямо дерби с ЦСКА, докато „отпускарите“ от Лудогорец гостуват на друг замесен в борбата за бронзовите медали – Берое.

Минути преди началото на двубоя, гостите от Левски направиха джентълменски шпалир на новия-стар шампион на България. В официалните ложи пък Кирил Домусчиев и Спас Русев гледаха заедно случващото се на стадиона в Разград.

Празнично настроените домакини можеха да се разпишат само 63 секунди след началото на двубоя. „Орлите“ атакуваха по дясното крило, където Вандерсон опита да подаде прострелно за Кешеру. В този момент крак протегна Аймен Белаид, който матира Божидар Митрев, но за негова радост, коженото кълбо се отклони в горната греда.

Спасение за Левски обаче нямаше в 4-ата минута, когато логичното се случи. Натанаел навлезе в наказателното поле. Преодоля статичния Найденов, но след това бе съборен непозволено от Яблонски и това даде удобен повод на главния съдия – Кабаков да посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Кешеру, който елегантно прати съперниковия вратар в обратния ъгъл – 1:0!

Сломеният гост от София опита да отговори на предизвикателството с добра атака в 10-ата минута. Станислав Костов остана сам срещу Пластун, но предпочете да комбинира с Обертан. Французинът се забави с това да нанесе изстрел и в крайна сметка провали тази изгодна ситуация.

Грешна съдийска преценка, провали втория гол в мача на Клаудиу Кешеру в 23-ата минута. Румънският нападател бе най-близо, след като Божидар Митрев не успя да улови коженото кълбо и чрез бързите си реакции, съумя да довкара топката в мрежата. Георги Кабаков, незнайно защо, даде сигнал за фаул, с което ядоса трибуните на „Лудогорец Арена“.

Сякаш от нищото, Левски можеше да навакса изоставането си в 32-ата минута. Станислав Костов се оказа непокрит в полето на Лудогорец, но диагоналният му изстрел премина на сантиметри от далечната греда.

Източник : Нюз | Фотокредит : Google

Ако сте харесали тази статия, можете да се абонирате за страниците ни във Facebook, Twitter и Google, или да използвате нашия RSS feed канал, за да четете винаги най важните новини за Лондон, Великобритания и света.