„Лудогорец“ се върна на победния път след разгром над „Славия“

Публикувано на събота, 15 август , 2020      284 Прегледа

• Футбол

Българите в Лондон | Лондон Днес | Забелязано в Лондон

След три поредни поражения шампионът „Лудогорец“ се върна на победния път, надигравайки „Славия“ с 3:0.

Двата тима откриха втория кръг в Първа лига, а с успеха „Лудогорец“ си върна за загубата от белите в края на миналия сезон.

Головете за деветкратния първенец вкараха Сисиньо в 44-ата минута, Мавис Чибота в 73-ата и Козмин Моци в 79-ата.

Преди този мач „Лудогорец“ нямаше победа от 8 юли, когато надигра „Левски“.

След това шампионите загубиха от „Славия“ в последен мач от миналия сезон, от „Локомотив“ (Пловдив) в двубоя за Суперкупата на България и от „Ботев“ (Враца) на старта на новото първенство.

Идната сряда „Лудогорец“ гостува на „Будучност“ в мач от първия предварителен кръг на Шампионската лига.

Дебют за шампионите в мача направи новият нападател Ихиньо Марин, който започна като титуляр, въпреки че пристигна преди два дни. В хода на цялата среща „Лудогорец“ беше по-добрият тим и имаше повече положения.

„Славия“ пропиля една хубава възможност преди почивката, когато Филип Кръстев намери Георги Йомов в наказателното поле, но ударът на последния с глава беше неточен.

След това „Лудогорец“ пое инициативата и натисна съперника си, но последният пас не се получаваше. Няколко пъти шампионите стигаха и до разбърквания, но защитата в бяло се справи.

Така се стигна до 44-ата минута, когато Антонис Стерякис отрази силен удар на Каули Оливейра. При добавката от Сисиньо обаче вратарят на „Славия“ позволи да бъде прехвърлен от топката, с което „Лудогорец“ откри.

"Лудогорец" се върна на победния път след разгром над "Славия"

© LAP.BG

След паузата треньорът на белите Златомир Загорчич потърси промяна, вкара на терена всичките си офанзивни играчи, но играта не се подобри. „Лудогорец“ използва моментите, които се откриха пред него и реши двубоя в рамките на шест минути – между 73-ата и 79-ата.

Мавис Чибота удвои аванса на шампионите с гол от пряк свободен удар. Той стреля хитро, топката се отби в страничния стълб и влезе в мрежата на Стерякис.

В 79-ата минута Козмин Моци реализира от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Емил Виячки.

Освен трите гола „Лудогорец“ удари греда и направи още няколко големи пропуска.

Категория Футбол | 2020/08/15 последна редакция в 10:20 PM
Източник : Дневник | Снимка : Google