Неузнаваем Григор Димитров напуска „Уимбълдън“ след загуба от Корентен Муте

Публикувано на понеделник, 1 юли , 2019      321 Прегледа

• Тенис

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на „Уимбълдън“ от французина Корентен Муте.

Хасковлията допусна необясним срив в играта си, след като спечели първите два сета с 6:2, 6:3.

В третата част Димитров започна с непредизвиканите грешки и загуби концентрация, което прати сета в тайбрек.

В него Димитров допусна прекалено много грешки от бекхенд и го загуби с 4:7.

В четвъртата част Корентен Муте добиваше все повече самочувствие и заигра все по-добре. В петия гейм Димитров допусна да бъде пробит. Муте поведе с 4:2, а после и с 5:3.

В деветия гейм той отново взе подаването на Димитров и прати мача в пети сет.

В последния сет Григор не приличаше на себе си. 20-годишният французин поведе с 0:4, като не показваше по абсолютно никакъв начин, че се намира на 85 място в ранглистата. Димитров нямаше отговор срещу играта на Муте, а и непредизвиканите грешки ставаха все повече.

При 5:0 Григор все пак успя да вземе гейм, но още в следващия си сервис гейм Муте беше решен да затвори мача и го направи с ас при резултат 30:40.

В следващия кръг Корентен ще играе срещу друг млад тенисист – Оже-Алиасим, който отстрани Григор в първия кръг в Куинс.