Реал Мадрид бие лесно и с резервите

Публикувано на понеделник, 4 февруари , 2019      475 Прегледа

• Футбол

Европейският клубен шампион Реал Мадрид победи с 3:0 Алавес в мач от 22-рия кръг на испанското футболно първенство.

Домакините излязоха с доста експериментален състав, но въпреки това нямаха особени затруднения при постигането на победата.

Опитният Карим Бензема изведе „кралския клуб“ напред в резултата след половин час игра, завършвайки подаване на Серхио Регулион.

Реал обаче така и не успяваше да нанесе втори удар дълго време, но в 80-ата минута и това се случи, като автор на попадението стана бразилецът Винисиус.

Минута преди края гол на Алваро Одриосола за 3:0 бе отменен заради засада, но в добавеното време Реал все пак стигна до трето попадение чрез Мариано Диас, който вкара след пас на Одриосола.

С победата Реал събра 42 точки и заема трето място в класирането, на две зад втория Атлетико Мадрид и на осем след Барселона. Алавес е седми с 32 точки.