„Реал“ Мадрид остава на трона

Публикувано на събота, 22 декември , 2018      381 Прегледа

• Футбол

„Реал“ Мадрид отново покори света. Кралският клуб спечели с 4:1 финала срещу „Ал Аин“ на световното клубно първенство в Абу Даби и така за трети пореден път завоюва престижния трофей.

Това е рекордна четвърта купа от турнира за отбора на „Реал“. Той изпреварва големия си враг „Барселона“, който има три успеха и един загубен финал.

Отличието е първо за испанския колос под ръководството на Сантяго Солари.

Снимка: Getty Images

„Белите“ не изпуснаха инициативата през цялата среща. Те поведоха още в 14-ата минута с гол на носителя на „Златната топка“ Лука Модрич.

До почивката домакините не отправиха нито един точен удар. През втората част те опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но не им се получи особено, а в 60-ата минута европейският клубен шампион стигна до втори гол.

След изпълнение на корнер защитата на „Ал Аин“ изчисти топката, но тя попадна в Маркос Йоренте и той с удар от воле направи 2:0.

В 79-ата минута капитанът Серхио Рамос покачи на 3:0, а в 86-ата „Ал Аин“ стигна до почетно попадение благорение на Цукама Шиотани.

В добавеното време Надер си вкара автогол и оформи крайния резултат – 4:1.

Категория Футбол | 2018/12/22 последна редакция в 6:59 PM
Източник : БТВ | Снимка : Google