„Сити“ продължава в график

equalizer 374 Прегледа | Коментари

“Манчестър сити“ направи още една крачка към най-силния сезон в историята на Висшата лига.

С две блестящи атаки, завършени от Давид Силва в началото на двете полувремена, „гражданите“ постигнаха безпроблемна победа с 2:0 като гости на „Стоук сити“ в последния мач от 30-ия кръг.

„Манчестър сити“ записа 26-ата си победа от 30 мача и събра 81 точки.

Тимът на Пеп Гуардиола има огромен аванс от 16 точки пред градския съперник „Манчестър юнайтед“ и 20 пред третия „Ливърпул“. „Гражданите“ се нуждаят от още три победи, за да си гарантират титлата.

„Сити“продължава да се движи в отличен график за подобряването на две от най-впечатляващите постижения във Висшата лига. Небесносините трябва да спечелят пет от следващите си осем мача, за да подобрят рекорд за най-много победи в един сезон – 30 на „Челси“ от 2016-17 г.

Ако събере 15 точки в тези осем срещи, тимът на Пеп Гуардиола ще задмине още един рекорд на „Челси“ – за най-много точки в един сезон. През 2004-05 г. сините завършиха с 95 под ръководството на Жозе Моуриньо.

Нуждаещият се спешно от точки „Стоук сити“ заложи на много твърда игра от самото начало, като опитваше да неутрализира бързите играчи на „Манчестър сити“ със здрава преса.

Гостите обаче имаха нужда само от десет минути, за матират отбраната на „грънчарите“ с брилянтна атака.

Габриел Жезуш, който започна титуляр вместо контузения Серхио Агуеро, задържа топката с гръб към вратата и направи отличен извеждащ пас за Рахим Стърлинг. Английският национал се измъкна зад защитата и с едно докосване достави перфектно подаване за Давид Силва, който с левия крак насочи топката неспасяемо в далечния ъгъл.