Ювентус спечели „Дербито на Италия“

Публикувано на понеделник, 9 март , 2020      1361 Прегледа

• Футбол

Българите в Лондон | Лондон Днес | Забелязано в Лондон
Ювентус се върна на върха в класирането на Серия „А“ след победа с 2:0 над Интер в „Дербито на Италия“.

Най-очакваният мач на Ботуша се игра пред празните трибуни на „Алианц Стейдиъм“ в Торино, а домакините напълно надиграха съперника си и така практически го лишиха от надежди за титлата.

Всички попадения в мача паднаха след почивката, като точни за Ювентус бяха Аарън Рамзи в 55-ата минута и резервата Пауло Дибала в 67-мата.

През първото полувреме играта не се водеше на особено високи темпове, което бе напълно обяснимо при липсата на каквато и да било атмосфера по трибуните.

Най-добрият шанс за гол се откри пред крилото на Ювентус Дъглас Коща, но неговият удар в 15-ата минута бе спасен от завърналия се в стартовия състав на Интер Самир Ханданович.
Ювентус видимо вдигна оборотите в началото на второто полувреме и десет минути след подновяването на играта Аарън Рамзи откри. Блез Матюиди достигна една топка до самата аутлиния и я насочи към Кристиано Роналдо. Португалецът бе изпреварен от младия защитник на Интер Алесандро Бастони, но топката попадна у Рамзи. Бившият халф на Арсенал стреля по земята, топката се отби от крака на Стефан де Врай и влетя във вратата на гостите за 1:0.
Малко след това в игра се появи Дибала, който замени Гонсало Игуаин. Бившият играч на Палермо бързо направи разлика и с красиво изпълнение в 67-мата минута покачи на 2:0.
В 78-мата минута Кристиан Ериксен пропусна най-добрия шанс за гол за Интер, стреляйки над вратата над вратата на Ювентус.
Минута по-късно резервният вратар на Интер Даниеле Падели бе изгонен от пейката с червен картон за реплика, а в последните минути Кристиано Роналдо пропусна два много добри шанса, с които да направи успеха на торинци класически и сам да счупи рекорда от 11 поредни срещи в Серия „А“ с поне един гол.
С успеха над Интер Ювентус събра 63 точки след първите 26 кръга, с една точка повече от втория Лацио.
Интер е трети с 54 точки, но има и мач по-малко от другите конкуренти за титлата.